Okupatsioonide muuseumi külastajate arv kahekordistus

Okupatsioonide muuseumi külastajate arv kahekordistus


Okupatsioonide muuseumi uut filiaali KGB vangikonge külastas 2017. aastal 21 157 piletiga külastajat. See suurendas Okupatsioonide muuseumi külastajate arvu peaaegu kaks korda. Lisaks külastas muuseumit sündmuste raames 5 567 inimest.

Uus filiaal pakkus üle ootuste suurt huvi nii eestlastele kui väliskülastajatele. Ainuüksi esimesel kuul käis KGB vangikonge vaatamas lausa 10 000 inimest. Tallinna Ettevõtlusamet tunnustas muuseumi avamist tiitliga Turismitegu 2017 ning kongide avamine külastajatele on Eesti muuseumide aastaauhindade üks nominentidest.

Kokku külastas 2017. aastal Okupatsioonide muuseumit ning KGB vangikonge 55 488 muuseumihuvilist. Muuseumides toimus 174 haridusprogrammi ja ekskursiooni, milles osales ligi 3000 inimest. Ühtekokku annetati muuseumile 1166 eset ning dokumenti.

Möödunud aastal avas muuseum 17 ajutist näitust, mille peamised küsimused olid: kuidas saab muuseum muuta inimeste elusid? Panustada õiglase ühiskonna loomisesse? Muuseum käsitles naiste õigusi ja sõnavabadust. Lisaks analüüsiti 1993. aastal toimunud Narva referendumit ning üle ega ümber ei saanud ka põgenemisega seotud küsimustest. Koostöös Riigikantseleiga valmis rändnäitus, mis avatakse 2018. aastal viies Põhja-Ameerika linnas. Eesti ajaloost, inimestest, kultuurist ja innovaatlistest lahendustest kõnelev näitus viib vabariigi sünnipäeva ka väliseestlaste kodudesse. 

2018. aastal laieneb Okupatsioonide muuseum veelgi, mis tähendab, et lähiajaloo ekspositsioon suureneb nii pindalalt kui ka temaatiliselt. Uuenduse läbi teinud muuseumist saab pärast taasavamist Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, mis kõneleb Eesti rahva lugu okupatsioonidest vabaduseni.

Free Joomla! template by L.THEME