Okupatsioonide muuseum naaseb suvevaheajalt ja kutsub 12. septembril kell  16.00 Norra kirjanik ja ajakirjanik Hege Boman Grundekjøni loengule “Norway  – Estonia: So close – and still so far awayˮ Loeng toimub inglise  keeles.


 Hege Boman Grundekjøni loengu fookuses on Norra ja Baltimaade suhted viimasel  sajandil ning eelkõige külma sõja ajastul. Juttu tuleb eestlastest vastupanuvõitluses  Natsi-Saksamaa okupatsiooni ajal ning sõjajärgsete põgenikena Norras. Samuti Eesti  eksiilvalitsusest Oslos ning Norra valitsuse püüdlustest balansseerida väärtuste ja  reaalpoliitika vahel suhtluses Nõukogude Liiduga.

 Gümnasistina kirjandusvõistlusel pälvitud auhinnaga kaasnenud reis Moskvasse ja  Leningradi oli 17-aastase Hege Boman Grundekjøn’i jaoks maailma muutev – temast sai  veendunud antikommunist ning inimõiguste eest võitleja. Peagi alustas ta artiklite  avaldamist sooviga valgustada oma kaasmaalasi idablokis valitsevast vabaduse ja  demokraatia nappusest.
 Ka peale Balti riikide iseseisvuse taastamist on Hege Boman Grundekjøn jätkanud Baltikumi teemadega, seda eelkõige Norra vaatenurgast. 2011. aastal ilmus tema sulest raamat “Latvia with Knut Hamsun and Karlis Padegs” ning tänavu jaanuaris “Norway Baltics – from cold to warmer relations. A revitalized neighborliness”.

 

Kõik huvilised on oodatud kuulama ja küsimusi esitama!
Sissepääs tasuta.

Free Joomla! template by L.THEME